Жінки більш відповідальні від чоловіків у питаннях, що стосуються інтимної сфери. Профілактичні візити до гінеколога вони вважають звичайною нормою. Кожна з нас хотіла б довіряти своє здоров’я лише висококваліфікованому спеціалісту. І в цьому Вам допоможуть лікарі-гінекологи нашої клініки – професіонали в галузі гінекології, репродуктології, ендокринології, доктори і кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії.

2012.08.283396

Одним з основних клінічних напрямків "Клініки професора С. Хміля" є сучасна діагностика та лікування доброякісних, передракових і злоякісних захворювань шийки матки.

Захворювання шийки матки – найпоширеніша патологія серед жінок репродуктивного віку. Патологія шийки матки розвивається у жінок будь-якого віку.

Захворювання шийки матки поділяються на:

● фонові захворювання (ерозії і псевдоерозії шийки матки, лейкоплакія і еритроплакія, різні види поліпів, плоскі кондиломи);

● передракові захворювання шийки матки (дисплазія);

● запальні захворювання шийки матки (ендоцервіцит, цервіцит).

Якщо фонові і запальні захворювання шийки матки рідко малігнізуються, то передракові викликають онкологічні переродження. Доброякісні патологічні процеси шийки матки є лише фоном, на якому при несвоєчасному і неадекватному лікуванні виникає пухлинний стан епітелію – дисплазія. Дисплазії відносять до передракових захворювань.

Причини захворювань шийки матки:

● гормональна недостатність яєчників;

● механічні травми (пологи, аборти);

● інфекційні захворювання шийки матки і піхви;

● порушення імунного статусу;

● генетичні порушення.

Симптоми захворювань шийки матки

Захворювання шийки матки, в більшості випадків, протікають безсимптомно, часто виникають на тлі інших захворювань репродуктивної системи. Тому всім жінкам рекомендується 2 рази на рік проходити профілактичні огляди у гінеколога, щоб своєчасно виявити патологію шийки матки.

Діагностика захворювань шийки матки

В Клініці професора С. Хміля проводиться комплексне діагностичне дослідження, що дозволяє на ранній стадії виявити захворювання шийки матки:

● кольпоскопія шийки матки,

● цитологічне дослідження,

● гістологічне дослідження біоптату шийки матки,

● бактеріоскопія,

● бактеріологічне дослідження,

● аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом.

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ШИЙКИ МАТКИ В КЛІНІЦІ ПРОФЕСОРА С. ХМІЛЯ

Лікування патології шийки матки підбирається з індивідуальним підходом до кожної пацієнтки.

Клініка оснащена унікальним обладнанням для діагностики та лікування захворювань шийки матки – цифровий кольпоскоп Leisegang (Німеччина) і апарат радіохвильової терапії «Сургітрон» (США).

Радіохвильова хірургія – це унікальний безконтактний метод розрізу та коагуляції м'яких тканин за допомогою радіохвиль високої частоти (3,8-4,0 МГц) на апараті Сургітрон ТМ (Ellman International, Inc., США). Ця універсальна технологія чудово зарекомендувала себе як високоефективний і атравматичний метод лікування.


Техніка радіохірургії повністю виключає термічне пошкодження навколишніх тканин, завдяки чому:

● загоєння відбувається набагато швидше

● формування рубцевої тканини є мінімальним

● інтраепідермальні (поверхневі) утворення видаляються безслідно.

Після радіохвильових хірургічних маніпуляцій не буває таких неприємних наслідків як біль, набряки, інфікування. Зведений практично до нуля ризик рецидивів.

У «Клініці професора С. Хміля» проводиться лікування основного захворювання, що призводить до утворення патологічного процесу шийки матки та лікування супутніх запальних процесів шийки матки і піхви

Протягом року після лікування фонових захворювань шийки матки жінка повинна перебувати під медичним наглядом (гінекологічний огляд, кольпоскопія, цитологічне дослідження) високопрофесійних лікарів.

Детальніше про акушерство та гінекологію в "Клініці професора С.Хміля" читайте тут!